O mně

6D14F8B4-A5B7-4123-9673-6DCAB38C3F25_1_201_a

O mně

Značce Faktor Leather se věnuji jako doplňkové činnosti k zaměstnání v organizaci Člověk v tísni, o.p.s. Veškerou práci spojenou s provozováním značky si obstarávám sám s nezanedbatelnou nezištnou pomocí mnoha přátel. Navrhování a výrobě kožených předmětů nikdy nebyla mým hlavním způsobem obživy. Věnuji se jí ve volném čase z lásky k řemeslu.

 

Vše začalo v roce 2014, kdy jsem z rozmaru svá vysokoškolská studia filosofie obohatil o studia učňovská. V roce 2017 jsem získal výuční list v oboru Výrobce kožedělného zboží, značka Faktor Leather však vznikla již v roce 2015.

Zkušenosti a experimenty mě dovedly ke třem základním kamenům mé práce s usní:

Minimalistický design - protože věřím, že účelem předmětů je především služba a užitečnost v lidském životě, kterou nejlépe plní jednoduchost schopná odolat zkoušce fyzického i kulturního času.

Tradiční řemeslo - protože věřím, že jen předmět vyrobený poctivou ruční prací může dosahovat jisté osobní kvality a řemeslné dokonalosti co do vzhledu a životnosti.

Přírodní materiály - protože věřím, že cestou vpřed je výroba předmětů z obnovitelných zdrojů, předmětů s dlouhou životností, které ale nakonec mohou podlehnout rozkladu za života člověka.

 

Povídal jsem si s:

Magazínem CZECHDESIGN

Lidovkami

 

Vidět jste mě mohli na těchto akcích:

Prague Design Week

Dyzajn market

Prague market

Tatrhy

aj.

 

 

Zpět do obchodu