O mně

6D14F8B4-A5B7-4123-9673-6DCAB38C3F25_1_201_a

O mně

Jmenuji se Antonín Faktor a stojím za značkou Faktor Leather. Svůj ateliér mám v malebném okolí konopišťského zámku na benešovsku. S kůží pracuji od roku 2014, kdy jsem své studium filosofie obohatil o učební obor Výrobce kožedělného zboží/ sedlářVýuční list jsem získal v roce 2017, nicméně výrobky pod svým jménem nabízím již od roku 2015.

 

Začínal jsem tedy jako řemeslník v miniaturní dílně, která se na noc měnila ve stejně malou ložnici. Jako v nepovedené pohádce. V tomto ranném období jsem vyráběl s veškerou naivností zelenáče, nahlížel pod ruce těm lepším, jak to dnes umožňují moderní média, a pokoušel se vymyslet jak dokázat to, co dokáží oni.

 

Pak jsem se přestěhoval do větší dílny, i ta se však každou noc měnila v ložnici. Tou dobou jsem již měl nějaké výrobky na svědomí, tak jsem začal rozjímat nad tím, jak se z člověka stane designér a jak začít dělat svou práci o něco seriózněji. Se seriózností jsem to snad trochu přehnal, ale přijal jsem díky ní několik zásad, kterých se držím doposud - nepřetěžovat barevné variace, omezit množství typů produktů a soustředit se na kvalitu provedení.

 

Po veškerém hledání a zkoušení jak ze sebe udělat designéra se jednoho obyčejného rána stalo, že jsem tvořil. Jakoby z ničeho nic a zároveň ze sebe sama. Nietzsche měl zřejmě pravdu, když tvrdil, že je třeba nashromáždit bohatství (zde zkušenost) k tomu, aby bylo možné dělat neobyčejné věci.

 

Nakonec tedy ve své tvorbě uplatňuji zkušenosti nasbírané ve všech svých fázích. A všechny se v nějaké míře projevují na výsledných produktech. Netřeba říkat, že zde vývoj nekončí. Neustále se vynořují nové trendy a nové podněty a já sám jsem zvědav, jak budu svou práci a svůj vývoj reflektovat za dalších 5 let.

 

 

Povídal jsem si s:

Magazínem CZECHDESIGN

Lidovkami

 

Vidět jste mě mohli na těchto akcích:

Prague Design Week

Dyzajn market

Prague market

Tatrhy

aj.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení