O mně

6D14F8B4-A5B7-4123-9673-6DCAB38C3F25_1_201_a

O mně

Jmenuji se Antonín Faktor a stojím za značkou Faktor Leather. Svůj ateliér mám v malebném okolí konopišťského zámku na benešovsku. S kůží pracuji od roku 2014, kdy jsem své studium filosofie obohatil o učební obor Výrobce kožedělného zboží/ sedlářVýuční list jsem získal v roce 2017, nicméně výrobky pod svým jménem nabízím již od roku 2015.

 

Začínal jsem tedy jako řemeslník v miniaturní dílně, která se na noc měnila ve stejně malou ložnici. Jako v nepovedené pohádce. V tomto ranném období jsem vyráběl s veškerou naivností zelenáče, nahlížel pod ruce těm lepším, jak to dnes umožňují moderní média, a pokoušel se vymyslet jak dokázat to, co dokáží oni.

 

Pak jsem se přestěhoval do větší dílny, i ta se však každou noc měnila v ložnici. Tou dobou jsem již měl nějaké výrobky na svědomí, tak jsem začal rozjímat nad tím, jak se z člověka stane designér a jak začít dělat svou práci o něco seriózněji. Se seriózností jsem to snad trochu přehnal, ale přijal jsem díky ní několik zásad, kterých se držím doposud - nepřetěžovat barevné variace, omezit množství typů produktů a soustředit se na kvalitu provedení.

 

Po veškerém hledání a zkoušení jak ze sebe udělat designéra se jednoho obyčejného rána stalo, že jsem tvořil. Jakoby z ničeho nic a zároveň ze sebe sama. Nietzsche měl zřejmě pravdu, když tvrdil, že je třeba nashromáždit bohatství (zde zkušenost) k tomu, aby bylo možné dělat neobyčejné věci.

 

Nakonec tedy ve své tvorbě uplatňuji zkušenosti nasbírané ve všech svých fázích. A všechny se v nějaké míře projevují na výsledných produktech. Netřeba říkat, že zde vývoj nekončí. Neustále se vynořují nové trendy a nové podněty a já sám jsem zvědav, jak budu svou práci a svůj vývoj reflektovat za dalších 5 let.

 

 

Povídal jsem si s:

Magazínem CZECHDESIGN

Lidovkami

 

Vidět jste mě mohli na těchto akcích:

Prague Design Week

Dyzajn market

Prague market

Tatrhy

aj.

 

 

Zpět do obchodu