O výrobě

FSCN2427Výroba

Každý výrobek značky Faktor Leather nese můj podpis. Ten je garancí toho, že výrobek je z té nejlepší třísločiněné usně a že je vyráběny skutečně ručně. To znamená, že je z usně ručně vyřezán, ručně sešit a ručně upraven. Tak mám absolutní kontrolu (jak je to jen lidsky možné) nad každým detailem a celkovou kvalitou výrobku.Za tímto účelem používám tradiční i moderní ruční nástroje a dbám na detail každého vyrobeného kusu. 

 

Podstatným rysem ruční kožedělné výroby je ruční šití. Jeho steh je v porovnání se strojním stehem, odolnější, neboť nit prochází skrz materiál a v jednom stehu je vedena z líce a v druhém z rubu, zatímco u strojního šití je spodní nit vedena jen z rubu, zatímco horní nit jen z líce. Strojní šev se tak snáze párá. K šití používám kvalitní, voskované, lněné nitě, původem z Francie.

 

Materiál

Své produkty vyrábím z těch nejlepších usní z Toskánska. Pracuji výhradně s třísločiněnými materiály. Při činění tohoto materiálu (mechanicko-chemickému procesu přeměny kůže na useň) jsou používány výhradně přírodní třísloviny. K lepení nepoužívám syntetická lepidla ale rybí klih, který se používá při tvorbě hudebních nástrojů.

 

Nebráním se ani tzv. alternativní materiálů. Mám zkušenost s materiály Piñatex Malai. Oba materiály mají své výhody, ale ani jeden mě kvalitativně nepřesvědčil, abych opustil useň nadobro.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení