O výrobě

FSCN2427Výroba

Každý výrobek značky Faktor Leather nese můj podpis. Ten je garancí toho, že výrobek je z té nejlepší třísločiněné usně a že je vyráběny skutečně ručně. To znamená, že je z usně ručně vyřezán, ručně sešit a ručně upraven. Tak mám absolutní kontrolu (jak je to jen lidsky možné) nad každým detailem a celkovou kvalitou výrobku.Za tímto účelem používám tradiční i moderní ruční nástroje a dbám na detail každého vyrobeného kusu. 

 

Podstatným rysem ruční kožedělné výroby je ruční šití. Jeho steh je v porovnání se strojním stehem, odolnější, neboť nit prochází skrz materiál a v jednom stehu je vedena z líce a v druhém z rubu, zatímco u strojního šití je spodní nit vedena jen z rubu, zatímco horní nit jen z líce. Strojní šev se tak snáze párá. K šití používám kvalitní, voskované, lněné nitě, původem z Francie.

 

Materiál

Své produkty vyrábím z těch nejlepších usní z Toskánska. Pracuji výhradně s třísločiněnými materiály. Při činění tohoto materiálu (mechanicko-chemickému procesu přeměny kůže na useň) jsou používány výhradně přírodní třísloviny. K lepení nepoužívám syntetická lepidla ale rybí klih, který se používá při tvorbě hudebních nástrojů.

 

Nebráním se ani tzv. alternativní materiálů. Mám zkušenost s materiály Piñatex Malai. Oba materiály mají své výhody, ale ani jeden mě kvalitativně nepřesvědčil, abych opustil useň nadobro.

Zpět do obchodu