Kolekce Synthesis

Kolekce charakteristická syntézou dvou odstínů hnědé tak, že jeden odstín hnědé je dominantní, zatímco se druhý objevuje jako nenásilný a elegantní detail. Kolekce je inspirována zlomky Anaxagorovy filosofie.

 

B10, Scholia in Gregor. Nazianz

Když Anaxagorás objevil starou myšlenku, že z toho, nic nevzniká, ruší vznikání a zavádí vydělování místo vznikání. Pošetile tvrdil, že všechno je navzájem smísené, a že když něco roste, tak se to vyděluje. Neboť v témže zárodku [semeni?] jsou vlasy, nehty, žíly, tepny, šlachy i kosti. Jsou nezřetelné pro malost částí. Když rostou, tak se pomalu vydělují. Anaxagorás říká: „Jak by z nevlasu vznikl vlas a maso z nemasa?“ Tvrdí to nejen o těle, nýbrž i o barvách, neboť černá je v bílé a bílá v černé. Totéž předpokládá i o váhách. Domnívá se, že lehké je smísené s těžkým a naopak.

 

Zdroj: fysis.cz; Anaxagorás

Z překladu V. Hladkého, Z. Kratochvíla, R. Končadrle a A. Šímy

Peněženka Synthesis - tmavá
ZDARMAZDARMA
Etue Synthesis
ZDARMAZDARMA
Etue Synthesis
• Tmavá etue s výrazně světlými hranami a šitím. • Neobvyklé zavírání, které usnadňuje nošení. • Ručně šito sedlářským stehem lněnou voskovanou nití Fil Au Chinois. • Hovězí třísločiněná hlazenice z toskánské koželužny s garancí kvality Consirzio Vera Pelle Italiana Conciata al Vegetala.. • Vnitřní rozměry: 24,5 x 12,5 x 3 cm
2 350 Kč
7 položek celkem