Etue Malai - sample

• Cihlová etue

• Neobvyklé zavírání, které usnadňuje nošení.

• Ručně šito sedlářským stehem lněnou voskovanou nití Fil Au Chinois.

• Moderní, ekologický, Malai veganský materiál Malai

 Vnitřní rozměry: 24,5 x 12,5 x 3 cm

1 200 Kč
Vyprodáno

Sample etue z alternativního materiálu Malai. Jedná se o relativně nový materiál, který se vyrábí z kokosového odpadu a barví přírodními barvami. Jedná se proto o veganskou alternativu, kterou tímto testuji a učím se s ní pracovat. Výrobce uvádí, že při správné péči (stejně jako v případě usně - příležitostní promazání mastní na bázi včelího vosku) je životnost materiálu až 6 let. Materiál je tenčí a výrazně lehčí v porovnání s usní.

Etue je navržena do moderního uspěchaného světa. Velmi pohodlně se nosí díky neobvyklému zapínání a lze do ní umístit vše nezbytné - peněženku, telefon, klíče apod. Rozměr etue je navržen tak, aby se do ní vešly i menší paperbacky. Lze tak mít to nejnutnější vždy elegantně a bezpečně zároveň v ruce i po ruce.

Podstatným rysem je ruční šití. Jeho steh je v porovnání se strojním stehem, odolnější, neboť nit prochází skrz materiál a v jednom stehu je vedena z líce a v druhém z rubu, zatímco u strojního šití je spodní nit vedena jen z rubu, zatímco horní nit jen z líce. Strojní šev se tak snáze párá.

◘◘◘◘◘◘◘

 

Fil Au Chinois je francouzská značka nití, která vznikla již v roce 1847. Jejich lněné (žádný polyester) voskované nitě jsou vysoce ceněnné těmi nejlepšími řemeslníky z celého světa.

Kategorie: Kabelky
Záruka: 2 roky
Niť: Cable linen Fil au Chinois
Hlavní materiál: Toskánská třísločiněná useň
Rozměry: 24,5 x 12,5 x 3 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: