PDW Collection

Prague Design Week Collection #PDWCollection

20200906_185804

V rámci akce Prague Design Week 2020 jsem všem návštěvníkům nabídl po dobu 5 dní příležitost malovat, psát či čmárat na useň. Mnozí se odvážili. Někdo sám od sebe, jiný potřeboval trochu pobídnout a povzbudit. Lidé přicházeli, brali do rukou roll-ony s barvou, popouštěli uzdu své fantazii a malovali na useň. Vznikl tak neobyčejně jedinečný kus materiálu, ze kterého postupně vzniká unikátní kolekce různých předmětů.

 

S nápadem dát lidem příležitost pomalovat tímto unikátním způsobem useň jsem přišel již v roce 2019, bylo ovšem potřeba najít vhodnou příležitost. Tu mi o rok později poskytl Prague Design Week. K realizaci došlo počátkem září. Do poslední chvíle jsem ale netušil, jak emblematickým se tento projekt stane. Právě v roce, kdy kultura strádá, kdy jsou společenské aktivity nevídaně limitovány nebo úplně zakázány, se podařilo společnými silami vytvořit toto memento. V krátkém a tak prchavém momentu rozvolnění se prostřednictvím této příležitosti sešli lidé nejen z různých koutů celého světa a každý po svém vyjádřil sebe sama. Objevila se jména, slova vzkazy, abstrakce, symboly i kresby. Tak se možná stovka různých osobností propojila na tomto jediném kusu usně, aby záhy zase byli rozděleni, ale rozděleni jinak. Rozděleni tak, že již nikdy neztratí svou vztaženost k tomuto unikátnímu celku, který je spojuje, aniž by se vlastně vzájemně byť jen poznali.

 

Přijde mi proto jen správné darovat část peněz z prodeje této kolekce na podporu kultury. Konkrétně to bude minimálně 1/4 z prodeje na podporu barokního souboru Collegium 1704.

Zpět do obchodu