PDW Collection

Prague Design Week Collection #PDWCollection

20200906_185804

V rámci akce Prague Design Week 2020 jsem všem návštěvníkům nabídl po dobu 5 dní příležitost malovat, psát či čmárat na useň. Mnozí se odvážili. Někdo sám od sebe, jiný potřeboval trochu pobídnout a povzbudit. Lidé přicházeli, brali do rukou roll-ony s barvou, popouštěli uzdu své fantazii a malovali na useň. Vznikl tak neobyčejně jedinečný kus materiálu, ze kterého postupně vzniká unikátní kolekce různých předmětů.

 

S nápadem dát lidem příležitost pomalovat tímto unikátním způsobem useň jsem přišel již v roce 2019, bylo ovšem potřeba najít vhodnou příležitost. Tu mi o rok později poskytl Prague Design Week. K realizaci došlo počátkem září. Do poslední chvíle jsem ale netušil, jak emblematickým se tento projekt stane. Právě v roce, kdy kultura strádá, kdy jsou společenské aktivity nevídaně limitovány nebo úplně zakázány, se podařilo společnými silami vytvořit toto memento. V krátkém a tak prchavém momentu rozvolnění se prostřednictvím této příležitosti sešli lidé nejen z různých koutů celého světa a každý po svém vyjádřil sebe sama. Objevila se jména, slova vzkazy, abstrakce, symboly i kresby. Tak se možná stovka různých osobností propojila na tomto jediném kusu usně, aby záhy zase byli rozděleni, ale rozděleni jinak. Rozděleni tak, že již nikdy neztratí svou vztaženost k tomuto unikátnímu celku, který je spojuje, aniž by se vlastně vzájemně byť jen poznali.

 

Přijde mi proto jen správné darovat část peněz z prodeje této kolekce na podporu kultury. Konkrétně to bude minimálně 1/4 z prodeje na podporu barokního souboru Collegium 1704.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení