Kolekce Synthesis

Kolekce charakteristická syntézou dvou odstínů hnědé tak, že jeden odstín hnědé je dominantní, zatímco se druhý objevuje jako nenásilný a elegantní detail. Kolekce je inspirována zlomky Anaxagorovy filosofie.

 

B10, Scholia in Gregor. Nazianz.; PG XXXVI, 911 Migne

Když Anaxagorás objevil starou myšlenku, že z toho, nic nevzniká, ruší vznikání a zavádí vydělování místo vznikání. Pošetile tvrdil, že všechno je navzájem smísené, a že když něco roste, tak se to vyděluje. Neboť v témže zárodku [semeni?] jsou vlasy, nehty, žíly, tepny, šlachy i kosti. Jsou nezřetelné pro malost částí. Když rostou, tak se pomalu vydělují. Anaxagorás říká: „Jak by z nevlasu vznikl vlas a maso z nemasa?“ Tvrdí to nejen o těle, nýbrž i o barvách, neboť černá je v bílé a bílá v černé. Totéž předpokládá i o váhách. Domnívá se, že lehké je smísené s těžkým a naopak.

 

Zdroj: fysis.cz; Anaxagorás

Z překladu V. Hladkého, Z. Kratochvíla, R. Končadrle a A. Šímy

Cena

11502700
111502700
Peněženka Synthesis - tmavá
ZdarmaZdarma 2 700 Kč –26 %
Peněženka Synthesis - světlá
ZdarmaZdarma 2 700 Kč –26 %
Dolarovka Synthesis - světlá
ZdarmaZdarma
• Světle hnědá dolarovka s tmavým interiérem. • 2 vnější a 2 vnitřní kapsy na karty pro až 8 karet. • S kovovou pružinou na bankovky. • Ručně šito sedlářským stehem lněnou voskovanou nití  Fil Au Chinois . • Hovězí, třísločiněná, hlazená useň z Toskánsa. • Rozměry: 10,7 x 7 x 0,6 cm
1 150 Kč
 
Skladem
Dolarovka Synthesis - tmavá
ZdarmaZdarma
4 položek celkem